Натпревар со традиција (12.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Прибрам и Опава.

Прибрам е на 4-то место со вкупно 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 7 порази.

Опава е на 14-та позиција со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*