Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарската лига – група елиминација кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Паралимни и О. Никозија. Домаќините се на 12-то место со вкупно 31 бод на своето салдо, додека гостите имаа 4 помалку, односно 27.

Паралимни –  О. Никозија – 1 @ 1.88 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Паралимни беше 2.62, а во моментов бележи пад од скоро 28% и се плаќа со квота 1.88 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*