Специјал тикет за натпреварот Рома – Леверкузен

Денес на програмата ги имаме ½ финалните натпревари од Лига Европа и Конференциската лига.

Од 21:00 на Олимпико стадионот во Рим  ќе се сретнат екипите на Рома и Леверкузен. 

Рома во последните пет натпревари има само една победа, а два пати беа поразени и два пати ремизираа. Леверкузен о ддруга страна има за нијанса подобар учинок и на овој натпревар влегува со две победи, две реми и еден пораз.

Ние за овој натпревар се потрудивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 5.50, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Х во прво полувреме
  • Двата тима да добијат картон

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*