Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа катеогрија ќе ви претставиме натпревар од Дивизијата 1 на Кувајт кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:05 се сретнуваат екипите на Каитан и Ал Шабаб. Каитан после 15 изиграни натпревари успеа да собере 25 бода, додека Ал Шабаб е на лидерската позиција со 38 бода.

Каитан – Ал Шабаб – 1 @ 1.65 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Каитан беше 2.65, а во моментов бележи пад од скоро 38% и се плаќа со квота 1.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*