Натпревар со традиција (11.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:15 во рамките на ОАЕ Лигата ќе се сретнат екипите на Ал Џазира и Итихад Калба.

Ал Џазира е на 6-то место со вкупно 43 бода и учинок од 13 победи, 4 реми и 8 порази.

Итихад Калба е на 8-та позиција со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 6 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*