Натпревар со традиција (10.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на чешката МСФЛ лига се сретнуваат екиптие на Врховина и Острава Б.

Врховина е на 13-то место со вкупно 29 бода и учинок од 8 победи, 5 реми и 13 порази.

Острава Б е на 4-та позиција со вкупно 51 бодови кои ги има освоено преку 16 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*