Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Регионална лига – Север кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Рехден и Феникс Либек. И двата тима на овој натпревар влегуваат како дел од црвената зона, но гостите имаат подобра позиција на табелата поточно се на 14-то место, додека домаќинтие се на 17-та позција.

Рехден – Феникс Либек – 1 @ 2.52 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Рехден беше 3.35, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 2.52 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*