Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Удинезе – Сампдорија

Денес во рамките на Серија А ќе се изиграат три натпревари, а еден од нив ќе се игра во Удине каде што ќе се сретнат екипите на Удинезе и Сампдорија.

Удинезе е на средината на табелата и нема апсолутно никаква причина за грижа, додека Сампдорија теоретски се уште имаат шанси за опстанок, но реално се веќе во Серија Б.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1/1 коефициент зголемен од 2.25 на 2.30
  • Сам Ламерс прв да постигне погодок коефициент зголемен од 11 на 12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*