Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од првата дивизија на Кипар – група елиминација кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Никозија и Кармиотиса. Домаќините се на претпоследната позиција со вкупно 27 бода, додека гостите се на 10-та позиција и досега имаат освоено 43 бода.

Никозија – Кармиотиса – 2 @ 2.76 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кармиотиса беше 3.60, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.76 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*