Тикет на денот (понеделник, 08.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда не е ништо послаба за разлика од деновите на викендот. Причина се последните кола во англиските ниски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Нотингем Форест – Саутемптон – 1 @ 2.25 во Mozzart

Голема борба не очекува на Сити Граунд во Нотингем. Во значително подобра позиција се домаќините кои имаат шест бода повеќе од Светците и сигурно е дека се поблиску до опстанок. За Саутемптон постои само една теорија, а тие се цврсто на дното и само победа во преостанатите четири кола може да ги остави во елитата. Сметаме дека ги пропуштија шансите за опстанок и веќе девет кола се без победа, а во тој интервал освоија само три бода. Нотингем Форест овој натпревар едноставно мора да го победат и веруваме дека ќе успеат во тоа. Наш предлог е 1 со квота 2.25 во Mozzart.

Удинезе – Сампдорија – Т12+ @ 1.65 во 22Bet

Фудбалерите на Сампдорија се опростија од Серија А, а се што им преостанува е на убав начин да се преселат во Серија Б. Веруваме дека се надеваат на брз повраток во елитата, но за тоа ќе треба да помине време. Удинезе од друга страна е на средината на табелата и веруваме дека не можат да паднат под 13-то место, а најдоброто сценарио може да ги одведе на осмата позиција во зависност од резултатите. Во претходните три кола имаат победа, па пораз и реми и сега е време за победа. Сепак ние одлучивме да го прескокнеме конечниот исход и наш предлог е Т12+ со квота 1.65 во 22Bet.

Бран – Сандерфјорд – 1/1&2+ @ 1.75 во Bet365

Екипата од Берген една сезона помина во втората лига и тоа се покажа како благотворно за нив. Бран се прошета низ второлигашката конкуренција, а сега слично се понаша и во норвешката елита. После пет кола ја заземаат втората позиција и заостануваат зад Бодо со шест бода. Во меѓувреме изборија пласман во финалето на купот и ги очекува дуел против Лилестром. Нивниот денешен ривал, екипата на Сандефјорд имаат пораз,две реми и победа, а нивните амбиции се насочени само кон опстанок. Наш предлог за овој натпревар е 1/1&2+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*