Тикет на денот е-Спорт (08.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Најдобар избор за вас од светот на е-Спортот денеска е BLAST Paris Major 2023 Challengers Stage кој ни носи неколку натпревари, а два од нив ви ги нудиме во денешниот тикет, а почетокот на средбите е од 16 часот.

Ninjas in Pyjamas – Mouz – 1 @ 2.00 во Bet365

Двете екипи доаѓаат со високи амбиции на турнирот кој повторно ќе биде во центар на внимание во идниот период. NiP е фаворит во пресметката против Mouz и ќе биде еден од тимовите кои ќе се борат за првите две места во групната фаза, а во прилог му одат и четирите победи против денешниот ривал на претходните пет меѓусебни пресметки. Дополнителна главоболка за играчите на Mouz се нивните слаби настапи против Big и 9Ine, а тоа ќе се обиде да го искористи NiP. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

OG – Ence – 1 @ 2.00 во 22Bet

OG е еден од тимовите кои ќе се борат за највисок пласман на турнирот, а нивна цел е пласман на првите две места во групната фаза, по што ќе го нападнат трофејот. Играчите на OG доаѓаат како фаворити во пресметката со Ence, а тоа го покажува и меѓусебниот резултат (5-0). Двата тима имаа солидни резултати во изминатиот период, но очигледно OG знае како да игра против денешниот противник и тоа го покажа нивната стратегија на претходните пет меѓусебни дуели. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*