Натпревар со традиција (08.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Виган и Ротерам.

Виган е на 24-то место со вкупно 41 бод и учинок од 10 победи, 14 реми и 21 пораз.

Ротерам е на 20-та позиција и досега имаат освоено 49 бода преку 11 победи, 16 реми и 18 порази.

Овие две екипи на последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на тие натпревари никогаш не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*