Тикет на денот (петок, 05.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен вовед во викендот кој ни претстои, па веруваме дека ќе започнеме со добивка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хамбургер – Падерборн – 1 @ 1.85 во Mozzart

Хамбургер дава се од себе за да се врати во Бундеслигата, но искрено и прави неочекувани киксови. Во последните три кола запишаа два порази и еднаш победија, па овој натпревар го дочекуваат како третопласирани во германската Цвајт лига. Падерборн е на 4-то место со 6 бода помалку од Хамбургер, а искрено тоа не е предност која може лесно да се надомести со оглед на фактот што останаа уште четири кола. Поради домашниот терен, ни предност даваме на Хамбургер и типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Дордрехт – Хераклес – 3+ @ 1.50 во 22Bet  

За Дордрехт оваа сезона е скоро и завршена, па тие немаат никакви шанси за поголем успех, освен тоа што и следната сезона ќе ги гледаме во холандската втора лига. Од резултатите на последните натпревари може да забележеме дека играат променливо, но тоа воопшто не им е важно. Хераклес ја исполни својата примарна цел и обезбеди пласман во првата Лига на Холандија, па и тие повеќе немаат потреба за грижа. Овде очекуваме релаксиран натпревар и голови. Типуваме 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Мајнц – Шалке – ГГ @ 1.85 во Bet365

Мајнц има се уште шанси за да стигне до позицијата која води во конференциската лига, но мора да признаеме дека конкуренцијата за тоа е огромна и тоа нема да биде воопшто лесна задача. За противник го имаат Шалке, тимот кој се мачи за да обезбедио опстанок. Сепак за нив надеж е тоа што победија два пати во последните три кола и имаат реални шанси барем за позицијата која води во плеј аут. Веруваме дека двата тима ќе имаат отворен пристап и головите нема да изостанат. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*