Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шкотскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Раит и Патрик Тистл. Раит е на 7-та позиција со вкупно 42 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 9 реми и 15 порази, додека Патрик Тистл е на подобра позиција и досега имаат освоено 56 бода.

Раит – Патрик Тистл – 2 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Патрик Тистл беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*