Натпревар со традиција (04.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Удинезе и Наполи.

Удинезе е на 13-то место со вкупно 42 бода и учинок од 10 победи, 12 реми и 10 порази.

Наполи е на лидерската позиција со вкупно 79 бода кои ги имаат освоено преку 25 победи, 4 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.94 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*