Натпревар со традиција (03.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на вонредното коло на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Верона и Интер.

Верона е на 18-та позиција со вкупно 27 бода и учинок од 6 победи, 9 реми и 17 порази.

Интер е на 4-то место со вкупно 57 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 3 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција. Имено, на сите тие натпревари, како победник излегува тимот на Интер, па според традицијата и денес треба да биде така.

Наш предлог

2 @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*