Натпревар со драстичен пад на коeфициентот (03.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 часот се сретнуваат екипите на Радомље и О. Љубљана. Домаќинтие се на сигурно и немаат причина за грижи бидејќи имаат одлична предност. Гостите од друга страна ја имаат лидерската позиција и досега имаат освоено 73 бода преку 23 победи, 4 реми и 6 порази.

Рамомље – О. Љубљана – 2 @ 1.69 во 22Bet

Почетната вредност за победа на О. Љубљана беше 2.02, a во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.69 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*