Натпревар со традиција (02.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супертетан лига се сретнуваат екипите на Хелсинброг и ГАИС.

Хелсинборг е на 16-то место со вкупно и досега во изминатите четири натпревари овој тим нема освоено ниту еден бод, поточно запишаа четтири порази.

Гаис е на 3-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.78 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*