Натпревар со  традиција (01.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на плеј офот од Чемпионшип се сретнуваат екипите на Арис и Пафос.

Арис е на 1-то место со вкупно 64 бода и учинок од 18 победи, 10 реми и 3 порази.

Пафос е на 4-та позиција со вкупно 58 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 10 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие натпревари секогаш двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*