Натпревар со традиција (29.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Торино и Аталанта.

Торино е на средината на табелата вкупно 42 бода и учинок од 11 победи, 9 реми и 11 порази.

Аталанта е се подобро позиционирани и ја имаат 7-та позиција со вкупно бода и учинок од 14 победи, 7 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*