Натпревар со традиција (28.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер дивизија се срентуваат екипите на Дандалк и Дрогеда.

Дандалк е на  7-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 4 порази.

Дрогеда е на 8-та позиција и има буквалност ист учинок како и Дандалк, но имат само послаба гол разлика.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*