Натпревар со традиција (27.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Севиља.

Атлетик Билбао е на 7-та позиција со вкупно 46 бода и учинок од 13 победи, 7 реми и 10 порази.

Севиља е на 13-та позиција и досега имаат освоено 38 бода преку 10 победи, 8 реми и 12 порази.

Oвие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат затворено и без многу погодоци, поточно на тие натпревари никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*