Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Бахреин кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Денес во 17:45 се сретнуваат екипите на Бахреин СЦ и Ал Хид. Домаќините се дел од опасната зона, а и зад себе имаат доста лоши резултати. Ал Хид од друга страна со победа во последното коло ја прекина катастрофалната серија која траеше неколку кола.

Бахреин – Ал Хид – 2 @ 2.24 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Хид беше 2.95, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.24 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*