Натпревар со традиција (26.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Хетафе и Алмерија.

Хетафе е на 16-то место со вкупно 31 бод и учинок од 7 победи, 10 реми и 13 порази.

Алмерија е на 17-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 6 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека погодок постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*