Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Ворвартс и Амтшетен. Домаќините се на последната позиција и имаат се уште шанси за опстанок, додека гостите се на средината на табелата без некои поголеми грижи.

Ворвартс – Амштетен – 1 @ 2.43 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ворвартс беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 2.43 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*