Натпревар со традиција (25.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на ½ финалето од  данскиот куп се сретнуваат екипите на Силкеборг и Алборг.

Силкеборг во последните пет натпревари има победено само еднаш, два пати ремизираа и два пати беа поразаени.

Алборг во истиот временски период запиша ист учинок како и денешниот противник.

Во последните шест меѓусебни дуели, овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели е добитен типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.07 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*