Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од исландската Беста деилд карла лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:15 се сретнуваат екипите на Викингур и Рејкјавик. Домаќините во првите две кола запишаа две победи, додека гостите еднаш победија и еднаш ремизираа.

Викингур – Рејкјавик – 1 @ 1.93 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Викингур беше 2.29, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.93 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*