Натпревар со традиција (24.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на португалската Лига Португал се сретнуваат екипите на Гимараеш и Спортинг.

Гимараеш е на 7-та позиција со вкупно 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 1 порази.

Спортинг е н 4-та позиција и досега имаат освоено 18 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека тимот на Спортинг е секогаш победник на тие натпревари, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

2 @ 1.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*