Тикет на денот (недела, 23.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата денес е фантастична, па се надеваме дека ќе го направиме вистинскиот избор на натпревари и дека ќе бидеме добитни. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Њукасл – Тотенхем – 1 @ 1.83 во Mozzart

Њукасл оваа сезона мора да признаеме дека игра фантастично, а најдобар доказ за тоа ни е моменталниот пласман на овој тим, поточно тие се наоѓаат на позиција која води во ЛШ. Во последното коло беа поразени од Астон Вила, но тоа воопшто не им ја загрози таа позиција. Тотенхем од друга страна е исто така во трка за пласман во Европа, но има и голема конкуренција, па големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Според моменталнта ситуација и домашниот терене, улогата на фаворит ја има Њукасл и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.83 во Mozzart.

Милан – Лече – 1 @ 1.50 во 20Bet

Росонерите на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. После подолг период тие изборија пласман во ½ финалето од ЛШ и самодовербата во моментов им е на високо нив. Што се однесува до Серија А, таму играат тотално изненадувачки, но веруваме дека ќе успеат да завршат во првите четири позиции што е приоритет за оваа година. Лече пак е на втората половина на табелата и до некаде делува дека ќе изборат опстанок и за следната сезона, но не смеат да се опуштат до крајот. Победата за Милан е императив на овој натпревар и типуваме 1 со квота 1.50 во 20Bet.

Елче – Валенсија – 2 @ 1.85 во 22Bet

Елче е сигурен патник за во Сегунда. Иако математички тие имаат се уште шанси за спас, реалната ситуација е подруга и веруваме дека само чудо би ги спасило од најлошото сценарио. Во моментов имаат освоено само 13 бода и убедливо се наоѓаат на последната позиција. Гостите потфрлија дефинтивно во оваа сезона и ретко кој очекуваше дека во 30-то коло ќе бидат на 18-та позиција, поточно дека ќе бидат дел од црвената зона. Валенсија мора да собира бодови, а Елче е одлична можност за тоа. Типуваме 2 со квота 1.85 во 22Bet.

ПСВ – Ајакс – ГГ @ 1.47 во Bet365

Последниот дуел на денешниот тикет ни доаѓа од холандската елитна лига каде што ќе се сретнат две екипи изедначени по квалитет. За тоа дека се изедначени најдобро ни зборува табелата каде што овие два тима имаа по 62 бода. И двата тимови се со исти амбиции, а тоа е пласман во квалификациите за ЛШ, додека шансите за титула им се скоро изгубени бидејќи Феенорд е на лидерската позиција и има солидна предност. На овој натпревар очекуваме голема борба и сметаме дека ќе има по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.47.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*