Натпревар со традиција (23.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Менхенгладбах и Унион Берлин.

Менхенгладбах досега има освоено 36 бода и се наоѓа на 10-то место на табелата, а нивниот учинок е 9 победи, 9 реми и 10 порази.

Унион Берлин е на топ позициите, а досега имаат освоено 52 бода преку 15 победи, 7 реми и 6 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.86 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*