Натпревар со традиција (22.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:15 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Серинг и Вестерло.

Серинг е на последното место со вкупно освоени 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 245 порази.

Вестерло е на 7-то место и досега имаат освоено 50 бода преку 14 победи, 8 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно погодок се постигнува на двете страни, па веруваме дека таа традиција ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог

ГГ @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*