Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви преставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Денес од 21:00 во Лига Европа ќе се сретнат екипите на Спортинг и Јувентус. Спортинг во последните пет натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз, додека Јувентус има за нијанса полош учинок и во истиот временски период запишаа две победи, два порази и само едно реми.

Спортинг – Јувентус – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Спортинг беше 2.70, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*