Натпревар со традиција (20.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Сиваспор и Трабзон.

Сиваспор е на 13-то место со вкупно 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 13 порази.

Трабзон е на 5-та позиција и досега имаат освоено 45 бода преку 13 победи, 6 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека екипата на Трабзон во сите тие дуели нема пораз, па веруваме дека и денес ќе успеат да останат непоразени.

Наш предлог

Х2 @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*