Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Дукла Прага и Сигма Оломук Б. Домаќинтие се на 6-та позиција на табелата, додека гостите овој натпревар го дочекуваат како 11-то пласирани.

Дукла Прага – Сигма Оломук Б – 1 @ 1.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дукла Прага беше 1.88, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*