Натпревар со  традиција (19.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип ќе се сретнат екипите на Ридинг и Лутон.

Ридинг е на 22-то место со вкупно 42 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 9 реми и 20 порази.

Лутон е на 3-та позиција со вкупно 74 бода и учинок од 20 победи, 14 реми и 8 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат затворено и неефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*