Натпревар со традиција (17.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на романската лига 1 – група елиминација се сретнуваат екипите на Арџеш и Шиндиа.

Арџеш досега имаат собрано 14 бода, а зад себе во плеј аут групата имаат запишано три порази.

Шиндиа има нијанса подобар учинок, поточно имаат вкупно 19 бода и учинок од два порази и една победа.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе головите се скоро секогаш присутни, поточно на последните четири дуели овие две екипи успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека традицијата ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог

ГГ @ 2.13 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*