Натпревар со традиција (16.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Вердер и Фрајбург.

Вердер досега има освоено 32 бода и се наоѓа на средината на табелата, а нивниот учинок е 9 победи, 5 реми и 13 порази.

Фрајбург е на 5-то место со вкупно 47 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 8 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*