Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој што бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

За вас издвоивме натпревар од словенската Прва лига ќе се сретнат екипите на Олимпија Љубљана и Марибор.  Олимпија Љубљана е на лидерската позиција и има одлична предност од 12 бода во однос на второпласираниот Марибор кој всушност им е и денешен противник.

Олимпија Љубљана – Марибор – 2 @ 2.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Марибор беше 4.06, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 2.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*