ТИП НА ДЕНОТ (15.04.2023, 20:45) ИНТЕР – МОНЦА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Интер и Монца.

Интер влезе во серија на лоши резултати и падна на 5-то место на табелата, па повеќе нема право на кикс. Монца пак е во сигурата зона и игра растеретено без притисок.

Интер нема повеќе право на кикс

Интер неочекувано влезе во многу лоша форма и запиша четири порази на последните шест меча. Притоа, „нероаѕурите“ беа во серија од три порази по ред, а минатото коло испуштија победа против Салернитана, па падна на 5-то место на табелата.Сега го доведе во прашање пласманот во Топ 4, бидејќи конкуренцијата е голема и едноставо мора што побрзо да се врати на победите. Медиумите пишуваат дека местото на Инзаги е сериозно разнишано и дека на крајот на сезоната најверојатно ќе добие отказ. Многу ќе зависи дали „нероаѕурите“ ќе завршат во Топ 4, што е од клучно значење за клубот. Меѓутоа, сега самодовербата во тимот е на високо ниво после победата над Бенфика во Лисабон, но Интер е блиску до пласман во полуфиналето од ЛШ. За разлика од Серија А, „нероаѕурите“ играат одлично во Европа каде ги надминаа сите очекувања. Се очекува Инзаги за овој дуел да извади комбиниран тим и да одмори некои од најважните играчи, бидејќи за три дена игра реванш против Бенфика.

Монца со голем пад на формата

Монца оваа сезона за прв пат во својата историја игра во првата лига, па главна цел е да изборат пласман во Серија А. Раководството донесе големи засилувања во летниот преоден рок и го промени скоро цел тим, а после стартните пет порази Монца заигра одлично. Во еден момент беа најпријатното изненадување во првенството и се искачија до 9-то место. Во моментов се наоѓаат на 13-то место на табелата, но се далеку од зоната за испаѓање, па играат растеретено. Во последно време тимот има голем пад на формата и нема победа на последните четири меча каде запиша три ремија и еден пораз. Минатото коло против Удинезе испуштија победа во последно, па сигурно нема лесно да се предадат против големиот фаворит. Монца во првиот дуел одигра реми со Интер, па сигурно со голема самодоверба ќе влезе во овој дуел.

Очекување

Интер е голем фаворит на овој меч, „нероаѕурите“ мора да се вратат на победите во Серија А, а имаат противник по мерка. Ние очекуваме отворен меч со многу голови.

ТИП:

Интер – Монца – 3+ @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*