Натпревар со традиција (15.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Неман и Енергетик БГУ.

Неман досега има освоено само еден бод бидејќи изиграа два натпревари а еднаш ремизираа и еднаш бе поразени.

Енргетик БГУ пак изигра три дуели и запиша една победа, едно реми и еден пораз, па на салдото имаат вкупно 4 бода.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат ефикасно и со голови, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*