Натпревар со традиција (14.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Шалке и Херта.

Шалке е на 18-то место со вкупно 21 бод и учинок од 4 победи, 9 реми и 14 порази.

Херта е на 17-то место и досега имаат освоено 22 бода преку 5 победи, 7 реми и 15 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*