Натпревар со традиција (13.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на унгарската Меракнтил Лига се сретнуваат екипите на Будафоки и ДВТК.

Будафоки е на 11-то место со вкупно 38 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 12 порази.

ДВТК е на лидерската позиција со 67 бода кои ги имаат освоено преку 22 победи, 1 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека екипата на ДВТК е победник на сите тие дуели, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

2 @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*