Натпревар со традиција (11.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на кипарската прва лига – група плеј оф се сретнуваат екипите на Пафос и АЕК Ларнака.

Пафос е на 5-то место со вкупно 52 бода и учинок од 14 победи, 10 реми и 5 порази.

АЕК Ларнака е на 3-та позиција со вкупно 58 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.79 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*