Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој што бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Во шкотската Лига 1 се сретнуваат екипите на Монтроус и Фалкирк вечер од 20:45 часот. Монтроус врза три натпревари без победа, поточно во тој временски период беа поразени два пати и еднаш ремизираа. Фалкирк од друга страна е на втората позиција со 57 бода и зад себе во последните три натпревари има три реми.

Монтроус – Фалкирк – 2 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Фалкирк беше 2.35, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*