Натпревар со традиција (10.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на словенската Прва лига ќе се сретнат екипите на Мура и Цеље.

Мура е на 6-та позиција со вкупно 42 бода и учинок од 10 победи, 12 реми и 7 порази.

Цеље е на 3-то место со вкупно 48 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 9 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.38 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*