Натпревар со традиција (09.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на француската Прва лига се сретнуваат екипите на Лориент и Марсеј.

Лориент е на 10-то место со вкупно 44 бода и учинок од 12 победи, 8 реми и 9 порази.

Марсеј е на 3-то место со 60 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 6 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*