Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

За денес издвоивме натпревар од шпанската Ла Лига кој е закажан за во 21:00 часот, поточно последен термин за денес за Шпанците каде што ќе се сретнат екипите на Рајо Валекано и Атлетико Мадрид.

Рајо Валекано досега освои 37 бода преку 9 победи, 10 реми и 8 порази, но се уште се далеку од пласман во Европа. Атлетико Мадрид пак има 54 бода и најверојатно како што стојат засега работите ќе мора да се задоволат само со пласман во ЛШ.

Рајо Валекано – Атлетико Мадрид – 2 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Атлетико Мадрид беше 2.15, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*