Натпревар со традиција (08.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Херта и Лајпциг.

Херта е на 16-то место со вкупно 22 бода и учинок од 5 победи, 7 реми и 14 порази.

Лајпциг е на 5-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 6 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните 12 меѓусебни натпревари играат ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

3+ @ 1.89 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*