Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Во Белоруската Вишаја лига денес од 16:00, ќе се сретнат екипите на Белшина и Жодино. Домаќинтие првенството го започнаа со еден пораз, додека гостите изиграа два пати во новата сезона и запишаа две победи.

Белшина – Жодино – 2 @ 1.69 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Жодино беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 34% и се плаќа со квота 1.69 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*