Натпревар со традиција (07.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Салернитана и Интер.

Салернитана е на 15-то место со вкупно 28 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 10 реми и 12 порази.

Интер е на 4-то место со вкупно 50 бода и учинок од 16 победи, 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*